Navigácia:   www.caroyal.sk Hot-tipy na dovolenku
Hot-tipy na dovolenku - výpis článkov v kategórii

Taliansko

Taliansko  - krajina mnohých tvárí,ktorá má svoje kúzlo.

Navštívte ho tisíc krát a vždy odídete s novými spomienkami , dojmami a zážitkami .

Názov krajiny:       Talianska republika

Hlavné mesto :     Rím

Rozloha:              301 277 km2

Mena:                  Euro (EUR)

Cestovné doklady : platný cestovný doklad alebo preukaz totožnosti -  identifikačné karty vydané po roku 1993, tzn. od vzniku Slovenskej republiky.

 

Veľvyslanectvo SR v Taliansku

Adresa: Ambasciata della Repubblica Slovacca, Via dei Colli della Farnesina 144, 00194 Roma.

Tel: 0039 06 36715200.     Fax: 0039.06.36715265.

 

Taliansko sa rozprestiera  na Apeninskom polostrove v južnej Európe. Pobrežie je málo členité , obmýva ho  Ligúrske, Tyrhénske, Stredozemné ,  Jónske a Jadranské  more.K Taliansku patria početné ostrovy – medzi najznámejšie patrí  Sicília a Sardínia, ale aj  Elba, Capri, Ischia a Liparské ostrovy. Na juhu krajiny sú sopky Vezuv, Etna , Stromboli a Vulcano.

Územné členenie :

Severné Taliansko: Piemonte, Valle d'Aosta, Liguria, Lombardia, Trentino-Alto Adige, Friuli-Venezia Giulia, Veneto, Emilia-Romagna

Stredné Taliansko: Toscana, Lazio, Umbria, Marche

Južné Taliansko: Abruzzo, Molise, Campania, Basilicata, Puglia, Calabria, Sicilia, Sardegna

V ponuke sú pobytové a poznávacie zájazdy autobusovou, leteckou a individuálnou dopravou a samozrejme Eurovíkendy Miláno, Rím, Benátky

Zopár tipov na poznávacie zájazdy:

Rím – Vatikán, Assisi - Rím – Benátky, Capri - Rím - Benátky s prehliadkou Pompejí a Vezuvu

Ostrov Ischia, Pompeje, Neapol, Montecassino, Rím

Veľký okruh južným Talianskom, Veľký okruh Talianskom, BENÁTKY - historická regata s návštevou VERONYPADOVY

Benátsky karneval, To najkrajšie z Toskánska, Kampánia poznávací zájazd s kúpaním, Päť divov Talianska

A samozrejme Silvester a Nový rok v Ríme a mnohé ďalšie

Čo nevynechať pri návšteve Ríma a Talianska ? Pamiatky a atrakcie

Bazilika sv. Petra na Námestí sv. Petra, Vatikánske múzeá  a Sixtínska kaplnka,  Colosseum, Circus Maximus,  Forum Romanum,  Kapitol, Bazilika sv. Pavla, Anjelský hrad, Fontana di Trevi, Španielske námestie, Piazza di Spagna, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Koloseum, Kapitol, baziliky San Pietro in Vincoli, Santa Maria Maggiore, Katakomby - bludisko podzemných chodieb, Prezidentský palác, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., gotický kostol Santa Maria sopra Minerva,  Chrám sv. Klementa, Lateránska bazilika, Sväté schody.

Benátky - mesto na vode - Tu určite nevynechajte  gondolu po Veľkom kanáli (Canal Grande), najlepšie od Piazzale Roma po San Zaccaria. Známou atrakciou je Benátsky karneval. Nám. Sv. Marka, Bazilika sv. Marka (Basilica di San marco) , Dóžov palác, Palác d´Oro (Ca´d´Oro) - benátsky gotický palác , Palác Pesaro , Židovské geto

Bologna - Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno - Neptúnova fontána, gotická radnica, kostol San Petronio, kostol San Domenico so sochárskymi dielami majstra Michelangela

Kalábria - polostrov na juhozápade Talianska: Catanzaro - Provinčné múzeum, Palazzo Fazzari, Palazzo de Nobili, Palazzo della Prefettura, Ruiny hradu s vežou

Lamezia Terme – kúpele, Curinga - Veža saracénov (Torre dei Saraceni) zo 16. Storočia

Vodné a zábavné parky:

blízko Rimini - Aquabell , blízko Cesenatico – Atlantica, blízko Riccione – Aquafan a Oltremare, morský park , Gulliverlandia - je najnovší a aj najzaujímavejší zábavný park v Lignane nielen pre deti

RAINBOW MagicLand - Nový zábavný park vo Valmontone (Rím)


Movieland Park a Caneva Aquapark – Lago di Garda

Gardaland - zábavný park s mnohými atrakciami neďaleko Verony

Mirabilandia - zábavný park 10 km južne od Ravenny (Savio). Otvorený je celý rok.

A ešte oveľa viac nájdete po celom Taliansku od severu po juh...

 

 

 

 

 

 

ZAKYNTHOS


Fiore di Levante     


alebo    Benátsky „ kvet Východu “

Zakynthos ( Zante ) najjužnejší ostrov spomedzi Jónskych ostrovov Grécka. Vzdialený 16 km od Peloponézu, leží pod ostrovom Kefalónia , vzdialenom 9 km.  Tretí najväčší ostrov Jónského mora a jedenásty  najväčší ostrov Grécka.

Štátne zriadenie :  republika

Hlavné mesto : Zakynthos (cca 13.000 obyvateľov)

Rozloha : 406 km2             Dĺžka pobrežia : 123 km

Úradný jazyk : gréčtina  ( bežne sa dohoríte anglicky )

Patrón ostrova : svätý Dionýsos

Počet obyvateľov :  42.000

Mena :  EUR – euro

Víza nie sú potrebné.

Očkovanie : Nie je potrebné

Dĺžka letu :  cca 2 hodiny

Východoeurópsky čas :  + 1 h

Zastúpenie SR v Grécku iba na pevnine v Aténach - tel: 0030/1/6876757 - v prípade núdze sa obráťte na delegáta CK alebo na políciu

Elektrické napätie: 220 až 230 V, doporučujeme adaptér

Náboženstvo : 98% obyvateľov sú pravoslávni kresťania

História ostrova je popretkávaná bojom o stredisko obchodu. Medzi prvých osídlencov patrili Achájci a Arkádi.V r. 455 pred n.l. sa ostrov pričlenil k Aténam. Neskôr ostrov ovládli Macedónci a Rimania. Ostrov bol niekoľkokrát spustošený. Takmer tri storočia ostrov ovládali Benátčania, čo sa prejavilo na jeho atmosfére, ktorá sa zachovala dodnes.

Grécko patrí medzi vyhľadávané lokality pre svoju príjemnú klímu. Teplota vzduchu a vody umožňuje stráviť dovolenku od mája do októbra. Vysoké teploty počas augusta nie sú zriedkavosťou, preto pre sezitívnych ľudí je lepšie prísť v čase máj - jún alebo až september - október.

Grécke ostrovy sú slnečné ostrovy. Príjemné stredomorské podnebie vytvára predpoklad ideálnej dovolenky. Subtropické teploty prinášajú v lete teplo a v zime iba mierne ochladenie.

Samotný Zakynthos má vyvážené počasie, fúka tu však typický vietor hlavne na juhu ostrova.

Zakynthos - Mestské múzeum, Solomovo múzeum

Keri - smolné pramene

Zátoka Laganas - 8 km dlhá zátoka, kde sa liahnu korytnačky Caretta Caretta

Modrá jaskyňa - jedno z najfotografovanejších miest ostrova. Dá sa sem prísť iba člnom.

Zátoka stroskotancov - Pláž Navajo - pod skalnatou planinou so strmým zrázom je nádherná pláž so starým vrakom lode. Turisti sa sem môžu dostať iba loďou, hoci fotografovať ju je možné aj z útesov nad ňou. Vyhliadka je prístupná aj autom. Priama návšteva pláže loďou je však neporovnateľne krajším zážitkom.

Tsilivi :
Fantasy Mini Golf - veľmi pekné ihrisko s mnohými jamkami a pekným prostredím
Bowl ‘m Over - bowling pre tých, ktorí majú okrem slnka radi aj zábavu
Laser arena - zábavný park pre všetky vekové kategórie. Pre deti sú tu nafukovacie hrady a zábavné guličkové ihriská

Zakynthos patrí medzi nádherné ostrovy, ktoré svojou prírodou očaria návštevníkov. Medzi najväčšiu atrakciu patrí skalnatá krasová planina s výškou 737 metrov. Jej čaro dotvára záliv s tyrkysovo priezračnou vodou, ktorá spolu so starým vrakom stroskotanej lode tvorí nezabudnuteľnú spomienku. Loď, ktorá tu v búrke stroskotala, viezla pašovaný tovar. Dnes je atrakciou najfotografovanejšej pláže.

Ďalšou zaujímavou atrakciou ostrova Zakynthos sú chránené morské korytnačky caretta-caretta, ktoré sa stali jeho neoficiálnym symbolom. Sú na ostrove chránené a preto pláže v mieste ich výskytu v Laganas Bay sú sledované.
Okrem nich na ostrove Zakynthos nájdete aj druh stredomorského tuleňa monachus-monachus, ktorý hľadá útočisko pred horúcim letným slnkom v tieni morských jaskýň západného pobrežia.

Strediská ostrova Zakynthos  :

Amoudi - rybárska romantická dedina na severovýchode ostrova,  ktorá láka turistov práve svojou tradičnou atmosférou. Nedotknutá príroda s vinicami a olivovými hájmi, nádherná menšia piesková pláž s pozvoľným prístupom do mora. Pieskový vstup do vody, na niektorých miestach väčšie kamene. Do turistických letovísk Alikanas a Alykes je možné dôjsť peši za cca 45 min. Transfer z letiska: cca 45 min.

Alykes
- menšie stredisko na severovýchode ostrova.  Nachádza sa v tesnej blízkosti susedného strediska Alikanas.  Alikes ponúka širokú škálu vodných športov a preto je vyhľadávaným letoviskom ľuďmi, ktorí uprednostňujú aktívnu dovolenku. Dedinka bola pomenovaná podľa soľných jazier (solivaru), z ktorých sa získavala kedysi morská soľ. . Miestnou atrakciou je most cez rieku Skourtis-Pentacamoro, ktorý sa nachádza na konci letoviska smerom na Alikanas. Zakynthos, do ktorého je spojenie miestnym autobusom, je vzdialený cca 18 km. Transfer z letiska: cca 50 min.

Alikanas -
menšie stredisko s dvoma známymi pieskovými plážami: Alikanas Beach a Agios Beach. V stredisku je dostatok obchodov, reštaurácií a taverien, no pritom si zachováva typickú grécku atmosféru.

Argassi
- leží na východnom pobreží ostrova. Jeho výhodou je malá vzdialenosť od hlavného mesta, a to len 4 km. Promenáda mestečka je plná reštaurácií, taverien a barov.  Hoci je pláž úzka a miestami štrkovitá/kamienková, tiahne sa po celej dĺžke letoviska, takže nikdy nebudete ďaleko od mora.  Transfer
z letiska trvá približne 20 minút.

Tsilivi
- je stredisko na východnej strane ostrova. Rozprestiera sa len 5 km od hlavného mesta ostrova Zakynthos. Má krásne piesočné pláže s pozvoľným vstupom do mora. Pláž v Tsilivi sa pýši Modrou vlajkou (čistota vody). Tunajšia dlhá pláž so zlatým pieskom má pozvoľný vstup do mora s čistou vodou a poskytuje výhľad na susedný ostrov Kefalónia.  Tsilivi sa profiluje ako rodinné stredisko. Transfer z letiska: cca 40 min.

Kalamaki
- stredisko s najznámejšou plážou na ostrove - Caretta Beach. Pláž je známa ako hniezdisko korytnačiek. Toto stredisko je síce pekné, ale niekomu môže vadiť hluk lietadiel. Pláž Kalamaki je veľmi  navštevovaná, v sezóne býva preľudnená. Pláž Kalamaki se nachádza  5km južne od hlavného mesta Zakynthos a 4 km východne od strediska Laganas

Laganas
- najrušnejším a najvybudovanejším letoviskom na ostrove Zakynthos. Je tu množstvo výborných hotelov, kaviarničiek, barov, taverien a obchodov. Nedávno tu otvorili aj menší vodný park. Laganas leží na juhu ostrova a je trochu veternejším strediskom ako iné, ktoré ležia na východnej strane ostrova. Je vzdialené asi 8 km od hlavného mesta. Transfer z letiska: cca 25 min.

Vassilikos - v najkrajšej časti ostrova s panenskou prírodou, blízko nádherných dlhých pieskových pláží s priezračnou vodou leží na juhovýchodnom výbežku ostrova. Nájdete tu najznámejšie pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Transfer z letiska: cca 45 min.


Pláž Navagio
je najznámejšia pláž celého ostrova. Je dostupná iba loďou  a jedná sa o 200 metrov široký a 100 metrov hlboký zárez do 50-200 metrov vysokých kopcov a útesov. Povrch tvorí žiarivo  biely  piesok. V roku 1980 tu stroskotala pašerácka loď prevážajúca cigarety a alkohol. Loď tu nechali a dnes je z nej zhrdzavený vrak. Na pláž Navagio se organizujú lodné výlety. Určite si tento výlet nenechajte ujsť. Kúpanie na pláži Navagio je niečo, na čo budete spomínať celý život.

Fakultatívne výlety :  Krásy ostrova Zakynthos , Lodný výlet na pláž Navajo , Waterland - vodný park , Olympia , Kefalónia , Lodný výlet Kaiki ,

Zakynthos si vás získa od prvého momentu, ako sa s ním zoznámite

 

RODOS


Podľa  starovekej legendy je práve Rhodos ostrov boha Hélia...

Druhý  mýtus hovorí, že Hélios sa zamiloval do nymfy menom Rodos a spolu sa usadili na ostrove, ktorý po nej boh Slnka pomenoval.

Tretí príbeh o pôvode ostrova sa odvoláva na etymológiu – slovo „rodon“ po grécky znamená ruža – aj keď Rodos je skôr ibištekový ostrov.

(4. najväčší grécky ostrov: po Kréte, Euboji a Lesbose), dĺžka pobrežia 220 km, dĺžka ostrova 78 km, šírka takmer 30 km, najvyššia nadmorská výška 1 215 m nad hladinou mora (Ataviros).

Hlavné mesto : Rhodos  ( cca 60000 obyvateľov ) Okrem neho sa tu nachádzajú menšie mestá ako Archangelos, Ialysos, Afantou, Kremasti a Lindos.

Rozloha : 1398 km2

Počet obyvateľov : približne 110 000                                                   
Jazyk : gréčtina, angličtina

Mena :  Euro

Víza : pre turistov nie sú potrebné

Očkovanie : nevyžaduje sa - pri priamom prílete z Európy
Zdravotná starostlivosť : Nevyhnutná a štandardná lekárska starostlivosť je poskytovaná v štátnych zdravotníckych zariadeniach bezplatne, a to na základe Európskeho zdravotného preukazu.

Časový posun : +1h

Napätie : 220V – 230V Doporučuje sa adaptér

Veľvyslanectvo SR : Embassy of the Slovak Republic

4 Georgiu Seferis, Paleo Psychico, 154 52 Athens.    Tel.: 0030 210 6771 980

Fax: 0030 210/6771 878    E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript.

Dĺžka letu : 2,5h

Letecká doprava : Najväčšie letisko - Diagoras, ktoré slúži najmä pre chartrové lety, sa nachádza 16 km juhozápadne od hlavného mesta Rodos. Rodos. Má však aj pravidelné vnútroštátne (Atény, Karpathos, Kasos, Kos, Kréta, Mykonos, Santorini, Solún a ďalšie) i medzinárodné letecké spojenie.

Dopravné predpisy - jazdí sa po pravej strane, v prípade cestovania vlastným autom je potrebný medzinárodný vodičský preukaz a zelená karta poistenia. Maximálna povolená rýchlosť na diaľniciach je 130 km/h, štátne cesty mimo obce 90 - 110 km/h a v obci 50 km/h.

Grécko patrí do Európskej únie, preto vám k vstupu stačí iba občiansky preukaz.

Rhodos je jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov v Európe, leží v súostroví Dodekanes, ktoré tvorí približne 200 ostrovov juhovýchodného Egejského mora a práve Rhodos je najväčším z nich. Je to ostrovný most spájajúci  Peloponéz cez Krétu s Malou Áziou, od ktorej je vzdialený 18 km.

Panenská príroda, priezračné modré more, krásne pláže, množstvo historických a kultúrnych pamiatok , kvalitný turistický servis, vzduch prevoňaný olivovými a cyprusovými hájmi, pomarančovníkmi, píniami a kvetmi.

Klíma je mierna a priateľská, striedajú sa tu len 2 ročné obdobia – jar a leto, slnečno je vyše 300 dní v roku.

Keďže sa tu stretáva kľudnejšie Stredozemné more s búrlivejším Egejským, dlhé horúce letné dni sú znesiteľnejšie vďaka miernemu vetru.  Rodosania tvrdia, že majú 300 slnečných dní v roku a od mája do novembra neprší.

Rhodos je veľmi kozmopolitný, okrem domácich Grékov tu žijú mnohí Angličania, Škandinávci, Turci a iní,  očarení blahodarnou rhodoskou atmosférou, sa tu usídlili natrvalo.

Ostrov má bohatú a ďalekosiahlu históriu, od vzdialeného obdobia mýtov a bájí až po oslobodenie a pričlenenie ku Grécku prešiel mnohými obdobiami, vojnami a nadvládami. Podstatné však je, že bol dôležitým kultúrnym a obchodným centrom sveta, slávnu filozofickú a rétorickú školu tu navštevovali takí velikáni ako Caesar, Cicero alebo cisár Tiberius.

Symbolom bohatstva bol Rhodsky kolos – siedmy div sveta.  Prosperoval aj počas Byzantskej ríše, pochádzali odtiaľto tehly na výstavbu chrámu Hagia Sofia v Konštantínopole. Podľa dostupných prameňov samotná socha merala 32 metrov, pričom stála na 10 metrovom podstavci. Bronzová socha slúžila ako maják. Na nešťastie sa však kolos zrútil pri zemetrasení.

Dokonca dnes dejinami označovaní Maltézski rytieri, boli pôvodne rhodski johaniti, ktorí museli opustiť Rhodos a usadili sa na Malte.

Prístavné mesto a letovisko Rhodos s bohatou históriou patrí medzi najkrajšie miesta ostrova. Leží na severnom cípe ostrova Rhodos, obklopené morom na severe i na západe.

V severnej časti, v oblasti Siedmych zdrojov (Epta Piges), sa naskytne návštevníkom nádhera rodoskej prírody.

PAMIATKY A ATRAKCIE

Rhodos : Mestské opevnenie , Prístavná brána , Rhodsky kolos, Palác veľmajstrov zvaný Kastelo (Palace of Grand Master) je určite najzaujímavejšou stavbou mesta. Postavený bol v 14. storočí. Koncom 19. storočia bol takmer zničený po výbuchu pušného prachu. Obnovený bol až v r. 1939. Rytierska ulica , Rádová nemocnica , Hodinová veža , Turecká knižnica , Mešita Murat-Reis, Akvárium a prírodovedné múzeum

Archangelos - Zrúcanina hradu

Lindos - Akropola, Mariánsky kostol, Stredoveký hrad, Chrám Atény Lindskej. Lindos patrí medzi najväčšie atrakcie ostrova. Je naprosto jedinečný a pôsobivý hlavne podvečer. Na akropolu vedú kamenné schody, ktoré sú dosť šmykľavé a ako to býva v Grécku zvykom, nemajú ani žiadne zábradlie.

Monolithos - Hrad johanitov. Dnes už len ruiny hradu ležia na západnom pobreží ostrova pri myse Foúrni.

Kritinia - hrad johanitov na západnom pobreží ostrova bol postavený v r. 1309. Postupne bolo dobudované aj opevnenie. Na stenách hradu sú dodnes zachované erby veľmajstrov. V neďalekej dedinke Kritínia je zaujímavá trojstupňovitá zvonica kostolíka.

Údolie motýľov (Petaloudes) - Obľúbené miesto červenohnedých motýľov patrí medzi európske rarity. Údolie je oázou uprostred horúceho leta. Je tu vybudovaný turistický chodník, ktorý je lemovaný nádherným potôčikom pozdĺž rokliny, kde sídlia motýle. Súčasťou údolia je aj múzeum.

Kolymbia - Eukalyptová alej

Vodný park vo Faliraki - jeden z najväčších aquaparkov v Európe má množstvo úžasných atrakcií pre dospelých a deti.

Prassonissi
- zvláštne miesto na juhu ostrova, ktoré nie je vždy prístupné vďaka prílivu a odlivu. Jeho pieskové duny sú vyhľadávanou letnou atrakciou. More zo západu Egejské a z východu Stredozemné je tu divoké a preto ho obľúbujú surfisti. Sú tu požičovne windsurfingov.

Pohorie Attaviros
- leží vo vnútrozemí ostrova. Je z neho krásny výhľad.

Alimnia -
najbližší susedný ostrov leží západne od Rhodosu.


S
trediská ostrova Rhodos

Kremasti - obľúbené stredisko neďaleko údolia motýľov. Známe bohatou ponukou gréckych špecialít v miestnych tavernách.

Ixia - známe letovisko s okruhliakovými plážami. Leží 4 km od hlavného mesta na západnom pobreží, kde ostrov obmýva  Egejské more, na úpätí hory Filerimos.

Kiotari : Najmladšie letovisko na ostrove, vybudované za posledných  10 rokov, je domovom luxusných nových hotelových komplexov.

Stegna :  menšia dedinka len 2 km od mesta Archangelos kam môžete zájsť aj pešo. Južne od strediska Kolymbia a asi 30 km od hlavného mesta Rhodos.

Kallithea - jediné stredisko s možnosťou potápania s potápačskými prístrojmi. Leží v krásnej zátoke.

Koskinou - tradičná dedinka so zaujímavými domčekmi.

Faliraki - Jedno z najnavštevovanejších turistických letovísk ostrova, vzdialené od hlavného mesta asi 14 km, je preslávené svojou piesočnatou plážou, ktorá sa tiahne v dĺžke 5 km. Na svoje si tu prídu hlavne milovníci nočného života.  Faliraki ponúka zábavu aj mladším dovolenkárom vďaka Lunaparku a vynikajúcemu aquaparku „Waterland Faliraki“. Zároveň vám odporúčame navštíviť nádhernú pláž „hereckého Onasisa“ Anthonyho Quinna.

Kolymbia – pokojné prázdninové letovisko na východnom pobreží  , vzdialené  len 12 km od rušného Faliraki , 25 km od hlavného mesta Rodos a približne rovnako ďaleko od historicky a turisticky cenného mesta Lindos. Zlatistý piesok pláží premiešaný s okruhliakmi, skaly nad rybárskym prístavom,  vyhliadka z kláštora Tsambika či nádherné prírodné scenérie - to je skutočná Kolymbia

Lindos - je pomerne živé, rušné stredisko pod nádherným kopcom s akropolou. Množstvo barov, reštaurácií a taverien. Jeho uličky sú malebné a spolu s výhľadom na akropolu ponúkajú nezabudnuteľné chvíle. Lindos je starobylé mestečko nachádzajúce sa na východnom pobreží ostrova, 50 km od hlavného mesta. Patrí k chráneným pamiatkam, ktoré si dokázali zachovať svoj tradičný kolorit.

Pefkos nazývané aj Pefki - je menším, zato veľmi romantickým strediskom, ktoré sa môže pochváliť krásnymi piesočnatými plážami a čistou blankytnou vodou. V tomto stredisku sa nachádza niekoľko typických taverien, barov a reštaurácií. Nočný život je tu menej hlučný. V blízkosti Pefkosu je aj malé stredisko Lardos.


Lardos : Po ceste na juh ostrova medzi Lindosom a Kiotari vás privíta Lardos. Je to malé kľudné miesto stvorené pre relax a zotavenie.

Afandou : sa nachádza asi 20 km od hlavného mesta. Centrom letoviska je Platia s kaviarňami, barmi, tavernami a obchodmi. Široká piesčito-kamienková pláž patrí k najväčším, najkrajším a najčistejším na ostrove. Neďaleko letoviska sa nachádza 18 jamkové golfové ihrisko. Pravidelné spojenie s mestami Rhodos a Lindos zabezpečuje miestna doprava. Je priam stvorené pre tých, ktorí preferujú rodinnú dovolenku, túžia po relaxe , pohode a chcú si oddýchnuť.

Kalathos
:
sa nachádza v zálive Kalathos ,je súčasťou 6km severne vzdialeného Lindosu a nie je to stredisko v pravom zmysle slova. V skutočnosti ho vytvára  len jeden jediný luxusný hotelový komplex a to je všetko. Západy slnka sú tu naozaj romantické... Kalathos Beach sa nachádza 50 km od mesta Rodos, 65 km od letiska.

Malé letovisko Kiotari leží na východnom pobreží ostrova, približne 10 km južne od Lardosu, na polceste do Genadi. Začiatkom 90 - tych rokov 20. storočia sa rybárska dedinka Kiotari premenila na prázdninové sídlo. Kiotari ponúka dostatok príležitosti na vodné aktivity. Pri pobreží je značné množstvo taverien, kaviarní a obchodov.  Medzi miestne turistické zaujímavosti patrí kláštor Metamorfossis. Nachádzajú sa v ňom zvyšky antického kostola.

Ialyssos
leží na severozápadnej strane ostrova , cca 10 kilometrov od hlavného mesta Rhodos. Napriek tomu , že Ialyssos  je veľmi moderný, stále si zachováva zdanie kľudu , pohody a tej správnej dovolenkovej atmosféry. Je tu niekoľko  väčších a luxusných hotelových komplexov, avšak zároveň veľké množstvo malých rodinných apartmánov so záhradkami a zeleňou. . Prechádzky po Ialyssose sú velmi krásne... Pláž je   veľmi turistická. Jedná sa o cca 30-50 metrů rovný pruh bez zátok či zákutí a povrch pláže hlavne  oblázky, prípadne zmes piesku a väčších či menších oblázkov. V mori bývajú väčše vlny, iba ráno je hladina kľudnejšia.ň

Theologos
:  bývalá dedinka na západnom pobreží Rhodosu kúsok od letiska. Miesto nie je  ničím výnimočné. Pokiaľ Vám stačí sa sem tam poprechádzať okolo starých domčekov a navštíviť jednu dve  taverny, nejaký ten obchodík a inak máte radi kľud, tak áno.  Pláže sú veľmi široké, sem tam je strom, na pláži je zmes piesku a oblázkov.  Počítajte s väčšími vlnami, ako všade na tejto strane Rhodosu. Nachádza sa tu  škola surfovania.

Fakultatívne výlety : Výlet loďou na Symi , Turecko, Potápanie, Celodenný okruh ostrovom, Údolie motýľov – Petaloudes, Večerný Rhodos, Grécky večer a iné

Rhodos jednoducho musíte zažiť .....

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Destinácie tipy

THASSOS

Thasos je najsevernejší ostrov Grécka. Leží...

Dovolenka leto
Viac..
Egypt - slnko, more, piesok, pamiatky

Egypt - turisticky atraktívna dovolenková dest...

Exotika
Viac..
RODOS

Podľa  starovekej legendy je práve Rhodos ostro...

Kúpele
Viac..
ZAKYNTHOS

Fiore di Levante      alebo    Benátsky ...

Pobytové zájazdy
Viac..
Taliansko

Taliansko  - krajina mnohých tvárí,ktorá má ...

Poznávacie zájazdy
Viac..
CYPRUS

Cyprus - ostrov bohyne lásky a krásy Afrodity,...

Dovolenka leto
Viac..
TURECKO - pravý Orient aj magická čarovná krajina

Krajina orientu... omamných vôní cudzokrajné...

Pobytové zájazdy
Viac..
M A L T A

Malta - malý ostrovný štát ležiaci v centr...

Kúpele
Viac..

Kontakt CAROYAL

Adresa: CA ROYAL, ZNS ROKOŠ, Nám. Ľ. Štúra 19, 95701 Bánovce nad Bebravou
Tel+421 38 760 10 20
Mobil: +421 903 617 362
Fax: +421 38 760 10 20
Otváracie hodiny:
Po-Pia: 9.00 hod - 16.00 hod
Sobota: 9.00 hod - 12.00 hod - sezóna

Novinky na email

Novinky a akcie od nás, môžete dostávať aj prostredníctvom e-mailu. Prihláste sa k bezplatnému odberu práve teraz. Pokračujte...

Novinky v CAROYAL

Oznamy - dôležité
Cestovná agentúra bude v období 24.4.-28.4.2015 zatvo...viac...
OZNAM
Dovolenky zakúpené v cestovnej agentúre ROYAL sú produ...viac...