Hot-tipy na cestovanie

Taliansko

Taliansko  - krajina mnohých tvárí,ktorá má svoje kúzlo.

Navštívte ho tisíc krát a vždy odídete s novými spomienkami , dojmami a zážitkami .

Názov krajiny:       Talianska republika

Hlavné mesto :     Rím

Rozloha:              301 277 km2

Mena:                  Euro (EUR)

Cestovné doklady : platný cestovný doklad alebo preukaz totožnosti -  identifikačné karty vydané po roku 1993, tzn. od vzniku Slovenskej republiky.

Fiore di Levante     

alebo    Benátsky „ kvet Východu “

Zakynthos ( Zante ) najjužnejší ostrov spomedzi Jónskych ostrovov Grécka. Vzdialený 16 km od Peloponézu, leží pod ostrovom Kefalónia , vzdialenom 9 km.  Tretí najväčší ostrov Jónského mora a jedenásty  najväčší ostrov Grécka.

Štátne zriadenie :  republika

Hlavné mesto : Zakynthos (cca 13.000 obyvateľov)

Rozloha : 406 km2             Dĺžka pobrežia : 123 km

Úradný jazyk : gréčtina  ( bežne sa dohoríte anglicky )

Patrón ostrova : svätý Dionýsos

Podľa  starovekej legendy je práve Rhodos ostrov boha Hélia...

Druhý  mýtus hovorí, že Hélios sa zamiloval do nymfy menom Rodos a spolu sa usadili na ostrove, ktorý po nej boh Slnka pomenoval.

Tretí príbeh o pôvode ostrova sa odvoláva na etymológiu – slovo „rodon“ po grécky znamená ruža – aj keď Rodos je skôr ibištekový ostrov.

(4. najväčší grécky ostrov: po Kréte, Euboji a Lesbose), dĺžka pobrežia 220 km, dĺžka ostrova 78 km, šírka takmer 30 km, najvyššia nadmorská výška 1 215 m nad hladinou mora (Ataviros).

Malta - malý ostrovný štát

ležiaci v centrálnej časti Stredozemného mora, asi  70km  južne od Sicílie asi 290 km na sever od Afriky. Zaberá plochu 316 km ² a  má populáciu približne 414 000 obyvateľov.

Malta je skupina siedmich ostrovov v Stredozemnom mori. Len tri najväčšie z nich, Malta, Gozo a Comino, sú obývané. Povrch je rovný a skalnatý s pobrežnými útesmi.

Úradné jazyky :  maltčina a angličtina. Štátnym jazykom je maltčina, ktorá podobne ako arabčina spadá do skupiny semitských jazykov. Angličtina sa uznáva ako úradný jazyk a mnohí Malťania hovoria aj po taliansky.

Hlavné mesto :  La Valletta.

Hoci geograficky patrí k Afrike, Malta je členom Európskej únie.

Mena :  Euro (EUR) - Platí od 1. januára 2008. Predtým platila  Maltská líra.

1 maltská líra sa rovná 100 centov.

Krajina orientu... omamných vôní cudzokrajného korenia ... ručne tkaných

kobercov.... žien zahaľujúcich svoju tvár….to všetko je TURECKO


Turecká republika

Hlavné mesto: Ankara (2 826 000 obyvateľov)

Úradný jazyk: Turecký jazyk

Počet obyvateľov:  68,9 mil.

Rozloha: 780.580 km2

Mena:  turecká líra (TRY)

Časový posun:   + 1h

Náboženstvo: 98 % obyvateľstva sú Moslimovia, z nich cca 80 % Suniti a 20 % Šíti

Najvyššia hora: Ararat 5 165 m (na severovýchode krajiny)

Najdlhšia rieka: Eufrat

THASSOS

Thasos je najsevernejší ostrov Grécka. Leží blízko Macedónska v Egejskom mori

Ostrov Thassos bol podľa gréckej mytológie sídlom Sirén, ktoré svojím neodolateľným spevom lákali k ostrovu námorníkov, a tým spôsobili stroskotanie mnohých lodí. Pravým dôvodom príťažlivosti ostrova však neboli mýtické Sirény, ale krása krajiny...

Zalesnené obrysy ostrova, ktorý sa rysuje oproti zálivu Keramoti, pripomínajú blýskavý smaragd na vzácnom šperku, ktorý zdobí Makedónsku pevninu. Husté lesy, nazlátlé pobrežie s priezračným morom, grafické tradičné dedinky hniezdiace na zalesnených stráňach, prostí a pohostinní obyvatelia, zrúcaniny kedysi mocného starovekého Thassosu, pečatia tento malý ostrov na severe Egejského mora, ktorý sa pre svoje zlaté nerastné bohatstvo kedysi nazýval Zlatý ostrov.

Väčšina plochy ostrova Thassos je zalesnená a pobrežie je lemované krásnymi plážami. Ostrov má vlhké podnebie a v lete počasie ovplyvňuje vietor. Spojenie hôr a mora zaručuje nezabudnuteľnú dovolenku v panensky krásnom a čistom prostredí s nádhernými výhľadmi a scenériami, taktiež je ostrov bohatý na históriu s množstvom archeologických vykopávok...bude už len na vás ako sa rozhodnete, pre oddych na pláži a kúpanie v krásnom čírom mori, alebo navštívite historické miesta, alebo budete objavovať krásy ostrova a nasávať typickú grécku atmosféru...

Egypt - turisticky atraktívna dovolenková destinácia

Základné informácie o krajine

oficiálny názov: Egyptská arabská republika

hlavné mesto: Káhira (Al-Qahirah)

úradný jazyk: arabčina

rozloha: 1 001 449 km²

mena: egyptská libra ( EGP )

Podkategórie

Canaria travel Azzuro FIRO tour Hechter Hydrotour ESO Čedok FIFO cestovná kancelária Globtour cestovná kancelária Intermedial s.r.o. Juven tour Kartago tours KOALA tours PEGAS tour RUEFA REISENSATUR SIAM travel SENECA tours TURANCAR Vítkovice tours Slovak Lines Student Agency

Back to top