Kúpele

Podľa  starovekej legendy je práve Rhodos ostrov boha Hélia...

Druhý  mýtus hovorí, že Hélios sa zamiloval do nymfy menom Rodos a spolu sa usadili na ostrove, ktorý po nej boh Slnka pomenoval.

Tretí príbeh o pôvode ostrova sa odvoláva na etymológiu – slovo „rodon“ po grécky znamená ruža – aj keď Rodos je skôr ibištekový ostrov.

(4. najväčší grécky ostrov: po Kréte, Euboji a Lesbose), dĺžka pobrežia 220 km, dĺžka ostrova 78 km, šírka takmer 30 km, najvyššia nadmorská výška 1 215 m nad hladinou mora (Ataviros).

Malta - malý ostrovný štát

ležiaci v centrálnej časti Stredozemného mora, asi  70km  južne od Sicílie asi 290 km na sever od Afriky. Zaberá plochu 316 km ² a  má populáciu približne 414 000 obyvateľov.

Malta je skupina siedmich ostrovov v Stredozemnom mori. Len tri najväčšie z nich, Malta, Gozo a Comino, sú obývané. Povrch je rovný a skalnatý s pobrežnými útesmi.

Úradné jazyky :  maltčina a angličtina. Štátnym jazykom je maltčina, ktorá podobne ako arabčina spadá do skupiny semitských jazykov. Angličtina sa uznáva ako úradný jazyk a mnohí Malťania hovoria aj po taliansky.

Hlavné mesto :  La Valletta.

Hoci geograficky patrí k Afrike, Malta je členom Európskej únie.

Mena :  Euro (EUR) - Platí od 1. januára 2008. Predtým platila  Maltská líra.

1 maltská líra sa rovná 100 centov.

Canaria travel Azzuro FIRO tour Hechter Hydrotour ESO Čedok FIFO cestovná kancelária Globtour cestovná kancelária Intermedial s.r.o. Juven tour Kartago tours KOALA tours PEGAS tour RUEFA REISENSATUR SIAM travel SENECA tours TURANCAR Vítkovice tours Slovak Lines Student Agency

Back to top